Küçük İşletmelere Tavsiyeler: Google Analytics ile Satışlarınızı Artırabilirsiniz

No Comments

Müşterilerinizin web siteniz ile ne şekilde etkileşimde bulunduğunu hakkında bilgilere erişebilirseniz ürün veya hizmetlerinizi daha fazla pazarlayabilir ve satışlarınızı artırabilirsiniz. Web siteniz, işletmenizin başarısı açısından çok önemlidir.

Bir web siteniz yoksa yada web sitenizi yenilemek istiyorsanız web tasarım linki üzerinden bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.

Google Analytics kodunu web sitenize ekleyerek işe başlayın. Google Analytics, satışları ve dönüşümleri ölçmenizi sağlamakla kalmaz, aynı zamanda ziyaretçilerin sitenizi nasıl kullandığı, sitenize nasıl geldiği ve tekrar ziyaret etmelerini nasıl sağlayabileceğiniz ile ilgili yeni bilgiler sunar. Ve daha fazlası…

Web sitenizi ziyaret eden ziyaretçiler yada müşteriler hakkında ne biliyorsunuz?

Her gün web sitenizi ziyaret eden kişi sayısını takip etmek tek başına yeterli değil. Şu sorulara cevap arama başlayın: Bu ziyaretçiler kim, sitenize nasıl ulaşıyor, sitenize ulaştıktan sonra ne yapıyor ve sitenizi ne zaman ziyaret ediyorlar?

Web sitenizin ziyaretçileri hakkında ne kadar çok bilgi sahibi olursanız (örneğin, nereden geldikleri ve en fazla hangi sayfayı sevdikleri gibi), pazarlama çabalarınızı işe yarayacak noktalara o kadar fazla odaklayabilirsiniz. Google Analytics ile tüm bu bilgilerle ulaşabilirsiniz.

Ziyaretçileriniz kimler?

Ziyaretçilerin kimler olduğunu, nereden geldiğini ve web sitenizi nereden bulduklarını öğrenirseniz pazarlama bütçenizi de bu noktaya odaklayabilirsiniz.

Ziyaretçileriniz web sitenize nasıl ulaşıyor?

Web sitenize en fazla trafiğin nereden (arama motorlarından, reklamlardan, bloglardan, sosyal ağlardan vs.) geldiğini öğrenin ve bu kanallardaki pazarlama çabalarınızı artırarak devam edin.

Peki ziyaretçiler sitenizde ne yapıyor?

Ziyaretçilerinizin en fazla kaldıkları sayfayı izleyin. En iyi sayfalarınızı en popüler sayfalarda göstererek ziyaretçileri buraya çekebilirsiniz.

Sitenize en fazla ziyaretçi ne zaman geliyor?

Web sitenizin en fazla ziyaret edildiği günlerde, haftalarda yada aylarda hedef kitlenize özel teklifler sunarak rakiplerinizden daha önde olabilirsiniz. Google Analytics kullanarak geçmiş dönem verilerilerini inceleyerek gelecek dönem hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Yukarıdaki bilgilerle doğru zamanda ve doğru kişilere erişerek satışlarınızı artırabilirsiniz.

Hemen şimdi LAYSOS ile iletişime geçerek Google Analytics verilerinizi analiz edebiliriz. Ve en düşük bütçe ile daha fazla müşteriye ulaşma konusunda size de yardımcı olabiliriz.

Başta Türkiye olmak üzere dünyanın farklı ülkelerine SEO, SEM, E-Ticaret ve Dijital Pazarlama konularında profesyonel hizmetler sunarız.

Potansiyel Müşterilere Ulaşın

Dijital pazarlama ile ürünlerinizi yada hizmetinizi internette arayan potansiyel müşterilere profesyonel hizmetlerimizle ulaştırın. Sektörünüze özel dijital pazarlama stratejileri oluşturmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

See all posts
No Comments