Google’da Reklam Verirken Dikkat Etmeniz Gereken 8 Madde

No Comments

Diğerler şirketlerden farklı yönlerinizi ortaya çıkarın

Ücretsiz kargo olabilir. Bol ürün çeşidi olabilir. Rekabet gücünüzü artıran ürünleri, hizmetleri veya teklifleri reklamlarda sergileyin.

Fiyatları, promosyonları ve özel teklifleri belirtmeyi unutmayın!

Müşterileriniz bir konuda karar vermek için Google’da arama yaparlar. Onların karar vermesi için ihtiyaç duyduğu tüm bilgileri verin. Başka bir siteye ihtiyaç duymasınlar.

Müşterilerinizi siteniz üzerinden işlem yapmaya teşvik edin

Bir ürün satıyorsanız müşterilere neler satın alabileceklerini söyleyin. Yada bir hizmet mi sağlıyorsunuz? Kullanıcılara size nasıl ulaşabileceklerini söyleyebilirsiniz. Satın alın, hemen arayın, sipariş verin, göz atın, kaydolun veya fiyat teklifi alın gibi harekete geçirici mesajlar, sonraki adımların ne olduğunu açıklar. Müşteriye yol gösterin.

Reklamlarda anahtar kelimelerinizden en az birine yer vermeyi unutmayın.

Reklam metninizdeki anahtar kelimeler, reklamınızın kullanıcıların istedikleriyle alaka düzeyini gösterir. Örneğin, “koltuk takımı” anahtar kelimesini eklerseniz reklam başlığınız “Koltuk Takımı Alın” şeklinde olabilir.

Reklamınızı açılış sayfanıza uygun hale getirerek sayfa kalma oranını artırın.

Reklamınızdan bağlantı verdiğiniz sayfayı (açılış sayfası) inceleyin ve reklamınızda yer alan promosyon veya ürünlerin reklamda link verdiğiniz bu sayfada bulunduğundan emin olun.

Mobil cihaz kullanan müşterilere hitap edin

Reklamlarınızı mobil cihazlarda arayarak mobilde reklamlarınızı gören kullanıcıların, nerede olduğunuzu bilmek veya sizi aramak istemesi de normaldir. Yer uzantılarını ve telefon uzantılarını kullanarak işletmenizin bulunduğu yeri ve telefon numaranızı reklamlarınızda gösterin.

Deneme yapın ve sonuçları test edin

Her reklam grubunda 4-5 adet reklam oluşturup her birinde farklı bir mesaj kullanarak, en iyi performansı gösterenin hangisi olduğunu öğrenin. AdWords, en iyi performans gösterenleri daha sık yayınlar.

Profesyonellerle çalışın

Türkiye’de Google reklam konusunda danışmanlık hizmeti sunan LAYSOS firmasından profesyonel destek alın. Profesyonellerle çalışmakla hem hedef kitlenize uygun reklam hazırlanır hem de Google’da reklam verme maliyetlerinizi düşürmeyi sağlar. Böylece reklamlarınız sadece hedef kitlenize gösterilirken daha düşük maliyetlerde reklam verme ayrıcalığını yaşamış olursunuz.

Başta Türkiye olmak üzere dünyanın farklı ülkelerine SEO, SEM, E-Ticaret ve Dijital Pazarlama konularında profesyonel hizmetler sunarız.

Potansiyel Müşterilere Ulaşın

Dijital pazarlama ile ürünlerinizi yada hizmetinizi internette arayan potansiyel müşterilere profesyonel hizmetlerimizle ulaştırın. Sektörünüze özel dijital pazarlama stratejileri oluşturmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

See all posts
No Comments