Yeniden Pazarlama Nedir? Avantajları Nelerdir?

No Comments

Yeniden pazarlama; daha önceden web sitenizi ziyaret etmiş, mobil uygulamanızı kullanmış veya e-posta adresleri elinizde olan kullanıcılara reklamlarınızı yeniden göstermenize yardımcı olur.

Bir örnekle yeniden pazarlamaya açıklık getirelim. Bir siteniz var. Kullanıcı sitenizi ziyaret etti; ancak herhangi bir satın almadan sitenizden ayrıldı. İşte tam olarak yeniden pazarlama burada devreye giriyor. Sitenizi daha önce ziyaret eden kullanıcılar internette gezindikleri sırada sizin reklamlarınızı yeniden görebiliyor. Bir nevi ürün yada hizmetlerinizi yeniden pazarlamış oluyorsunuz.

Çoğu zaman birçok markanın bunu yaptığını da görürsünüz. Bir alışveriş sitesinde bir ürünü incelersiniz ve farklı sitelerde bu ürün yine karşınıza çıktığını görürsünüz.

Yeniden Pazarlamanın Avantajları

  • Satışlarınızı yada marka bilinirliğini artırmak için reklam yayınlarınızın stratejik bir parçasıdır.
  • Kullanıcılara satın alma olasılığı en yüksek olduğu sırada erişim sağlarsınız. Yani internette hala sizin ürün yada hizmetlerinizi aratırken de ulaşabilmek mümkündür.
  • Reklamlarınızın nerelerde gösterildiğini görebilir ve dönüşümlerin geldiği yere odaklanarak daha fazla satış yapabilirsiniz.
  • Elinizdeki müşteri e-posta adresleri olan kullanıcılara reklamlarınızı da gösterebilirsiniz. Satın alma potansiyeli yüksek kullanıcılara yeniden erişerek satış yapabilirsiniz.

gibi yeniden pazarlamanın avantajlarını çoğaltabilmek mümkün. Sizler de yorum bölümünden yeniden pazarlama yada avatajlarına eklemek istediklerinizi yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

Yeniden pazarlama hizmetlerini Google reklam ve Facebook reklam hizmetleri kapsamında sunuyoruz. Yeniden pazarlama hizmetlerinden yararlanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Başta Türkiye olmak üzere dünyanın farklı ülkelerine SEO, SEM, E-Ticaret ve Dijital Pazarlama konularında profesyonel hizmetler sunarız.

Potansiyel Müşterilere Ulaşın

Dijital pazarlama ile ürünlerinizi yada hizmetinizi internette arayan potansiyel müşterilere profesyonel hizmetlerimizle ulaştırın. Sektörünüze özel dijital pazarlama stratejileri oluşturmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

See all posts
No Comments